+ 90 232 600 1 600
info[at]tespa.net
Kuyu Kurtarma için Tespa tarafından özel geliştirilmiş kuyu kurtarma aparatlarımız ile sondaj kuyularınıza zarar vermeden kuyu ve pompa kurtarma hizmeti vermekteyiz.

KUYU KURTARMA

Su kuyularında dalgıç pompa, dalgıç motor, dalgıç pompa kolon borusu, kolon dalgıç pompa kablosu, çelik halat gibi malzemelerin bir bölümünün yada tamamının kuyu içerisinde kalarak kuyunun kullanılmasına engel olması durumunda kuyudaki malzemelerin çıkarılması çalışmalarına kuyu kurtarma denir. Kuyu kurtarma işlemi %100 garantili bir uygulama olmamasına rağmen Tespa kendi imalatı olan kuyu kurtarma aparatlarıyla keşif sonrası size garanti verebilmektedir.

Kuyu kurtarma çalışması için maksimum harcanacak iş gücü iki gündür. Olası muhtemel tüm riskleri (kuyunun yıkılması, pompa sisteminin çıkarılamaması, kuyu içerisinden çıkarılan malzemelerin kullanılmayacak vaziyette olması işveren üstlenir. Kuyu kurtarmanın ekonomik sınırları aşması durumunda ise kuyu terk edilir. Bu tür kuyu arızalarına sebebiyet vermemek için deneyimli tecrübeli işinin ehli su sondajcıları ve dalgıç pompa montaj ekipleriyle çalışmalısınız.

Kuyu kurtarma fiyatları sondaj kuyusunun genişliğine, derinliğine ve kuyu içerisine sıkışan malzemelerin miktarına bağlı olarak değişir. Kuyu kurtarma firması gerekli kurtarma aparatları ve vinç ekipmanlarının olması gerekir. Kuyu kurtarma işleri nde iş güvenliği tedbirlerinin alınması gerekir.

Kuyu kurtarma ustası veya kuyu kurtarma ustasının kuyu içerisinde sıkışan malzemeleri çıkarabilmesi için gerekli aparatları kuyunun çeşidine göre kuyu başında tasarlaması gerekebilir. Kuyu kurtarma işini yapacak personel derin kuyu pompaları bakım onarım ve montaj işlerinde uzmanlaşmış olmalıdır.

  • Kuyu Kurtarma-Sondaj-Kuyusu-Temizligi-1
  • Kuyu Kurtarma-Sondaj-Kuyusu-Temizligi-2
  • Kuyu Kurtarma-Sondaj-Kuyusu-Temizligi-3
  • Kuyu Kurtarma-Su-Kuyusu-Kurtarma-6
  • Kuyu Kurtarma-Su-Kuyusu-Kurtarma-5
  • Kuyu Kurtarma-Su-Kuyusu-Kurtarma-ve-Temizligi-2
  • Kuyu Kurtarma-Su-Kuyusu-Kurtarma-ve-Temizligi-3
  • Kuyu Kurtarma-Su-Kuyusu-Kurtarma-ve-Temizligi-1