+ 90 232 600 1 600
info[at]tespa.net
Tespa Pompa Hidrofor, hidrofor çeşitleri, hidrofor sistemleri, hidrofor ve hidrofor fiyatları, hidrofor çalışma prensibi, hidrofor nedir, hidrofor nasıl çalışır, genleşme tankı.

Genleşme Tankları ve Genleşme Tankı Mebranı

   Genleşme tankı, şehir şebekesi basıncının yetmediği ortamlarda kullanılan hidrofor sistemlerinde ve kapalı sistem ısıtma tesisatlarında ısınıp genleşen tesisat suyunun yüksek basınca neden olup tesisata zarar vermesini önlemek amacıyla hidrofor basınç tankı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, binalara basınçlı su temini görevini yapan hidroforlarda pompanın sık devreye girip çıkmasını önlemek için de hidrofor tankı olarak kullanılmaktadır. Hidrofor sistemlerinde, hidrofor basınç şalteri ayarı ile pompanın devreye girişi kontrol edilerek enerji tasarrufu sağlanmakta ve doğru hidrofor hesabı ile pompanın verimli olarak uzun ömürlü çalışması sağlanmaktadır. 

   Genleşme tankı ısıtma devresi aktif olunca suyun ısınması ile birlikte genleşen su hacmi hidrofor tankına toplanmakta, daha sonra ısı düştüğünde bu su tekrar tesisata dönmekte ve basınç şalteri bar ayarı ile tesisatın basıncı dengelenmektedir. Genleşme sonucu ortaya çıkan fazla basıncın mevcut sistemi ters yönde etkilemesini engelleyen ve sigorta görevi gören hidrofor tankı içinde havayla doldurulmuş esnemeye uygun balon olan hidrofor membranı bulunmaktadır.

   Arzu edilen basınçta sürekli ve konforlu su sağlamak için hidrofor hesabı yapılmalı ve pompa tipine uygun olarak hidrofor tankı ve membran seçimi gerçekleştirilmelidir. Tespa olarak bayisi olduğumuz, Sumak hidrofor tankı ve hidrofor membranı seçimi için aşağıda yer alan Tablo 3’ten faydalanabilirsiniz.

Genleşme Tankı Hacimleri ve Seçimi Genleşme Tankları Hidrofor Genleşme Tankları ve Basınçları

Genleşme tank imalatçısı, Türkiye genleşme tank imalatçısı, Türkiye membran imalatçısı, nitril membran, hidrofor tankı, genleşme tankları Türkiye, membran imalatçısı Türkiye, genleşme tankı seçimi, hidrofor tankı imalatı Türkiye, basınç tankı imalatı, paslanmaz basınç tankı yapımı imalatı, Genleşme tankları fiyatları, Hidrofor ve genleşme tankları, Genleşme tankı nedir, Kapali genleşme tanki, genleşme tankı ne işe yarar, Genleşme tankı nasıl çalışır, Genleşme tankı neden kullanılır, Genleşme tankı hesabı, Kombi genleşme tankı nedir, Genleşme kabı nedir, sirkülasyon pompaları, hidrofor pompa, dalgıç pompa, Pompa ve Hidrofor fiyatları ve modelleri, Hidrofor, su pompası, dalgıç pompa,