+ 90 232 600 1 600
info[at]tespa.net
Tespa İzmir Dalgıç Pompa, İmpo Motor Pompa Sanayi A.Ş. nin çözüm ortağı olarak İmpo ürünlerinin montaj, servisi ve satışını yapmaktayız.

 

İmpo Motor Pompa Sanayi A.Ş. nin çözüm ortağı olarak İmpo ürünlerinin montaj, servisi ve satışını yapmaktayız. Faaliyetlerimiz tesisata dair her alanda sürekli gelişerek sürmekte olup impo pompa tercih eden müşterilerimizi yalnız bırakmamaktayız. 

İmpo Hakkında;

Merkezi İzmir’de olan İmpo Motor Pompa; Galip Fesçi ve Hamit Kaya Fesçi tarafından 1970 yılında kuruldu. Batı Anadolu illerinde daha çok zirai alanda hizmet vererek faaliyetlerine başladı. PVC boru, elektrik motorları, dizel motopomp grupları gibi birçok ürünün 1980’lerin sonlarına kadar bölgesel temsilciliğini yaptı. Firma, dalgıç pompa iş dalında çalışmaya 1985’te başladı. Bu dönemde ulusal satış yapılanmasının temellerini attı. 1989 yılında imalata başlayan İmpo Motor Pompa dalgıç pompa konusu dışındaki tüm faaliyet konularını bırakarak sadece dalgıç pompa ve motor imalatı ve satışı konusuna yoğunlaştı. 2000 yılında ihracat yapmaya başladı. 2003 yılında ise bugünkü üretim tesisinin ilk adımını attı.

Dalgıç elektrik motoru konusunda dünya lideri yabancı bir firmanın 2011 yılında şirket ana ortağı olmasına kadar geçen dönemde İmpo bir aile şirketi yapılanmasında faaliyet yürütüyordu. Yeni ortaklık yapısında da firma yönetimi yine şirketin bugüne kadarki başarılı sürecini yürütmüş olan kadroda bulunuyor. Global bir yapının içine entegre olurken birçok gelişmiş yönetim aracını uygulamaya alma fırsatları oluştu ve bunlar firma yönetimini daha kurumsal bir yapıya ilerletti.


İmpo Ürün alanları;

Yeni Seri Hidrofor Pompaları ve Paket Hidroforlar
Sondaj Santrifüj Pompaları
Dalgıç Pompalar
Dalgıç Motorları
Hidrofor Tankları
Hidrofor Aksesuarları
Traktör ve Kamyon Tanker Pompaları
Paslanmaz Muhafazalı Pompalar ve pompa alanında aklınıza gelen herşey...